Investiční stříbro je specifická forma stříbra, která je používána k investičním účelům. Jedná se o stříbrné slitky, cihly a mince s vysokou ryzostí (99,9 %) a definovanou hmotností. Nejrozšířenější jsou slitky o váze 250 g, 500 g a 1000 g a také uncové mince (31,103 g).

Drtivá většina stříbra se spotřebovává v průmyslu, a to především v elektrotechnice. Velká část stříbra je takto nenávratně ztracena a nemůže být zpět recyklována. Stříbra je nedostatek a proto jej nenalezneme v rezervách centrálních bank, neboť z jejich rezerv byl deficit těžby stříbra dlouhodobě pokrýván. Tyto zásoby centrálních bank se již zcela vyčerpaly.

Stříbro má jedinečné fyzikální vlastnosti. Stříbro má nejvyšší elektrickou a tepelnou vodivost ze všech prvků. Právě díky tomu má také velmi široké využití. Řada věcí kolem nás obsahuje stříbro (počítač, lednička, televize, mobilní telefon, automobil). Stříbro má výrazné uplatnění také v lékařství a chemii (např. úprava vody) ve šperkařství apod. Velké množství stříbra také spotřebuje zbrojní průmysl (rakety, řízené střely, torpéda, ponorky apod.).

dekorace