Naším produktem je kvalitní služba a poradenství. Proto jsme si vybrali jako dodavatele zboží dva vysoce prestižní a kvalitní strategické partnery, jejichž značka je symbolem kvality v oboru. 

ibis


www.ibis.cz

Hlavní a strategický partner

Oficiální certifikovaný distributor přední švýcarské rafinérie PAMP. Jako jeden z mála subjektů v Evropě získala společnost IBIS INGOLD a.s., licenci pro on-line prodej, pro prodej konečným zákazníkům, a také pro prodej velkoobchodním partnerům.

pamp


www.pamp.ch

Rafinérie PAMP je ve světě investičních kovů považována za nejprestižnější rafinérii, která je vždy o krok před ostatními. Rafinérie PAMP byla první, která zavedla zdobení svých slitků uměleckými motivy, její LADY FORTUNA (bohyně štěstí a hojnosti) se stala lehce rozeznatelným symbolem jejích investičních slitků. Jako jedna z mála rafinérií již delší dobu zvládá i výrobu ražených cihel v hmotnostech vyšších než 100 gramů. Poslední unikátní novinkou je zavedení nové patentované nedestruktivní a spolehlivé technologie VERISCAN pro ověřování pravosti a původu slitků. Rafinérie byla založena v roce 1977 se sídlem ve švýcarském kantonu Ticino. Dnes je rafinérie uznávaná jako celosvětový lídr v produkci slitků od 1 gramu do 100 gramů. Akreditace Good Delivery je ve světě drahých kovů standardem. PAMP je ale jednou z pouze tří rafinérií, která je vedena u LBMA a LPP pod statutem „referee“. To znamená, že bez jejího schválení nelze přijmout nového člena. Výrobky PAMP akreditovala také Švýcarská národní banka, Dubai Multi Commodities Centre, Shanghai Gold Exchange, COMEX/NYMEX a TOCOM.

PAMP vyvinula unikátní technologii VERISCAN

Představte si zlaté cihly pod mikroskopem. Naprosto stejná ryzost, hmotnost i velikost. Každý slitek má však ve skutečnosti unikátní povrch, který se liší od ostatních slitků. Je to stejné jako otisk prstu u člověka. Také co otisk, to originál.

Švýcarská rafinérie PAMP® vyvinula unikátní technologii, která dokáže využít tento charakteristický znak. Technologii nazvala VERISCAN™ a její název je složen ze dvou slov - verifikace (ověření) a skenování.

VERISCAN™ je systém, který mění celý náhled na trh s investičními cennými kovy.

veriscan


Nízké náklady a jednoduchost používání jsou hlavními výhodami tohoto nového systému, který okamžitě identifikuje všechny zaregistrované výrobky z cenných kovů, pocházející z rafinérie PAMP®.

Tento unikátní postup ověřování přináší výhody jak prodejcům, tak investorům. Distributorům dává jistotu, že vykupované slitky jsou bez úprav či poškození a nemusí je tak složitě tavit a ověřovat jejich ryzost.

Ještě větší výhodu však tato technologie přináší investorům. V poslední době se certifikované rafinérie stále častěji potýkají s falzifikáty svých výrobků, které mají logo i ostatní znaky jako jejich výrobky, ale vyrobeny byly v nějaké neznačkové, garážové tavící peci či lisovně a byly opatřeny falešným certifikátem rafinérie.

K investorům se tak může dostat zlato s pochybným původem, ryzostí i hmotností.

To se však u slitků s logem VERISCAN™ rozhodně stát nemůže. Každý investor si může nechat slitek ověřit a zjistit přímo u rafinérie, že tento slitek s unikátním povrchem pochází z její výroby - z prestižní švýcarské rafinérie PAMP®. Investiční slitky se při tom nijak nepoškodí ani neznehodnotí.

Technologie VERISCAN™ využívá mikroskopickou topografii kovu, v jejímž rámci je každý detail povrchu slitku zachycen při jeho výrobě, jeho jedinečnost je zanesena do databáze a od tohoto okamžiku je lehce ověřitelné, zda slitek neprošel nějakou změnou.

U menších slitků je při výrobě do databáze zaznamenán povrch obou stran, jak bez obalu, tak i s obalem. U slitků o hmotnosti 250 gramů a více je pro lepší identifikaci a zvýšení spolehlivosti uloženo do databáze všech šest stran výrobku.

K identifikaci slitku stačí kvalitní skener a autorizovaný přístup do databáze rafinérie, kde jsou uloženy detaily povrchu jednotlivých slitků. Ověřování je vysoce spolehlivé a jednoduché - stejně jako skenování dokumentu.

Při ověřování nedochází k poškození obalu, který je zároveň certifikátem ke slitku a slitek není nijak označen či dokonce poškozen. K ověřování může docházet opakovaně, například podle toho, jak mění majitele, a ani toto se na slitku nijak neprojeví. Systém dokáže rozeznat i běžné škrábance na obalu či drobné změny, které mohou časem vzniknout.

Avenir Gold Invest a Avenir Financial Group svým partnerům a zákazníkům tuto unikátní možnost ověřování původu a pravosti investičního zlata také nabízí.

ceska mincovna


ceskamincovna.cz

Česká mincovna, a.s., sídlí v Jablonci nad Nisou. Svým vznikem navázala na dlouholetou tradici ražby mincí na území Čech, Moravy, Slezska a Slovenska. Po celou dobu své existence je výhradním dodavatelem oběžných a pamětních mincí pro potřeby České národní banky. Je tedy jedinou tuzemskou mincovnou oprávněnou razit mince pro centrální banku.

Založena byla v roce 1993 po rozpadu československé federace jako ražebna mincí akciové společnosti Bižuterie v Jablonci nad Nisou, která díky svým bohatým zkušenostem v oblasti zpracování kovů, ražby a rytectví již v listopadu roku 1992 vyhrála výběrové řízení na dodavatele oběžných mincí pro nově vznikající samostatnou Českou republiku. Kvůli nutnosti uvést v lednu 1993 nové české mince do oběhu vznikala první razidla pro české oběžné mince v kanadské a hamburské mincovně, kde byly české mince zpočátku raženy (Royal Canadian Mint – 1; 2; 5 Kč, Hamburgische Münze – 0,10; 0,20; 0,50; 10; 20; 50 Kč). V průběhu roku 1993 však ražbu českých oběžných mincí postupně přebírá Česká mincovna. Zprvu se jedná o ražbu mincí s haléřovým nominálem, o rok později se v Jablonci nad Nisou razí mince do nominální hodnoty 10 Kč, v roce 1995 pak konečně kompletní oběživo od desetníku po bimetalickou padesátikorunu.

Od roku 1994 se pro potřeby ČNB razí v České mincovně také pamětní mince ČR. První čtyři 200 Kč stříbrné pamětní mince byly raženy v zahraničních mincovnách

(1993, 1994 Münze Österreich, 1994 Royal Mint a 1994 Štátna mincovňa, Kremnica). Pátá v pořadí – Ochrana a tvorba životního prostředí – již byla ražena v tuzemsku Českou mincovnou, která od tohoto okamžiku razí stříbrné a zlaté pamětní mince pro ČNB nepřetržitě až do současnosti.

Na svém kontě má Česká mincovna také ražbu oběživa pro zahraniční centrální banky, konkrétně např. pro Moldávii, Arménii, Venezuelu, Spojené arabské emiráty nebo Libanon. Kromě toho provádí vlastní emisi pamětních medailí, replik historických mincí, žetonů a medailonků.

Česká mincovna rozvíjí vlastní výrobu i vlastní obchodní činnost. Výrobní provoz mincovny je vybaven moderními lisy značky Gräbener jak pro výrobu oběživa, tak pro pamětní ražby, dále je provoz vybaven vlastní nástrojárnou. Mincovna má tedy zcela pod kontrolou výrobu svých razidel. Polotovary pro výrobu oběživa i pro pamětní ražby jsou nakupovány v zahraničí u renomovaných evropských výrobců, neboť tuzemská výroba neexistuje. Roční výrobní kapacita je dimenzována na 500 milionů kusů oběžných mincí a 300 tisíc kusů pamětních mincí. Od roku 2002 je společnost držitelem certifikátu systému managementu jakosti ISO 9001:2000 od auditorské firmy Lloyd´s Register Quality Assurance. Společnost provozuje prodejny v Praze, v Brně a v Jablonci nad Nisou a od roku 2010 také specializovaný internetový obchod. V současnosti má 76 zaměstnanců, jejím vlastníkem je Česká mincovna Group, která patří do investiční skupiny Monetica.

cnb


www.cnb.cz

Česká národní banka emituje české pamětní mince již od roku 1993. Vyjma prvních čtyř stříbrných 200 Kč byly a jsou všechny české pamětní mince raženy Českou mincovnou v Jablonci nad Nisou. ČNB vydává pamětní mince na základě pětiletých emisních plánů. Zlaté mince jsou osvobozené od DPH, v případě stříbrných mincí není předmětem daně jejich nominální hodnota.

Pamětní mince ČNB dodáváme našim klientům jako skvělý doplněk jejich portfolia.